Hírek
2017. December 06. 07:34, szerda |
Sport
Forrás: mti
Marad a bajnokságok jelenlegi lebonyolítása a következő idényben is
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöksége kedden úgy határozott, a 2018-2019-es szezonban is a jelenleg érvényben lévő szabályok szerint zajlanak majd a küzdelmek az NB I-ben, az NB II-ben és a Magyar Kupában.
A szervezet honlapja kiemeli, hogy a döntés "a stabilitás jegyében" már fél évvel a következő idény rajtja előtt megszületett.
Ez azt jelenti, hogy a csapatok létszáma változatlan marad: az első osztályban továbbra is 12, a második vonalban pedig 20 együttes indulhat. Az OTP Bank Ligában ezt követően is háromszor mérkőznek egymással az együttesek, a Merkantil Bank Ligában marad az oda-visszavágós rendszer.
Az MLSZ elnöksége arról is döntött, hogy a jövőben befogadják a külföldi szövetségek által kiállított engedélyeket, így azok a szakemberek is dolgozhatnak a kiemelt osztályokban szereplő csapatoknál, akik például Ausztriában vagy Szlovákiában szerezték meg szaktudásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 07:38, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Nyíregyházi győzelmével újra élen a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott a Nyíregyháza otthonában a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel ismét a tabella élére állt.
2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - A Zalaegerszeg legyőzte a listavezető Győrt
A Zalaegerszeg 2-1-re legyőzte hazai pályán a listavezető Győrt a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának szombati játéknapján.
2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Sport
Ausztrál Nagydíj - Russell nyerte az idénynyitót Melbourne-ben
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.

